Dişevim'e hoşgeldiniz..

Çocuklar İçin Telsiz Ortodonti (Şeffaf Plak Tedavisi)

Çocuklar İçin Telsiz Ortodonti (Şeffaf Plak Tedavisi)

 

Diş yamukluğu problemleri çoğunlukla çocuk yaştan başlamaktadır. Bu sorunun erken tedavi edilmesi de ileri yaşlarda oluşabilecek sıkıntıların önlenmesi adına fayda sağlamaktadır. Kliniğimiz içerisinde yer alan çocuklar için telsiz ortodonti (şeffaf plak tedavisi) ile 6 ve 12 yaş aralığında olan kişiler için diş yamukluğu giderilmektedir.

 

Ortodontik tedaviler arasında yer alan bu şeffaf plak tedavisinde diş çarpıklıklarının önüne geçişmektedir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için farklı çocuklar için telsiz ortodonti (şeffaf plak tedavisi) çeşitleri bulunmaktadır. Ağız içerisinde görünür olmayan çocuklar için telsiz ortodonti (şeffaf plak tedavisi) ile çocuklar rahat kullanım sağlamaktadır. Özellikle bu yaş aralığında olan çocuklar için uygulanan ilk ortodontik tedavilerden biridir.

 

Çene kısmı dar olan çocuklar için doğru bir gelişim olanağı sunan bu şeffaf plak tedavisinde tüm dişler doğru bir biçimde sıralanmaya başlamaktadır. 2 faz şeklinde yapılan bu ortodontik tedaviler çocuklar için tedavi alanında kolaylık sağlamaktadır. Ön dişlerin yerleşiminde yardımcı olan bu telsiz ortodonti uygulamaları diş sağlığı açısından faydalıdır.

 

Kimler İçin Telsiz Ortodonti (Şeffaf Plak Tedavisi) Yapılır?

 

Çocuklar başta olmak üzere diş yapısında bozukluk oluşan kişilere telsiz ortodonti tedavisi uygulanmaktadır. Bu işlem genelikle ön dişler için avantaj sağlamaktadır. Çapraz diş yapısına sahip olan ve diş etinde sıkışmalar yaşanan kişilerin acil olarak bu tedaviden faydalanması gerekmektedir.

 

Çenenin çok önde ya da geride olduğu vakalarda da şeffaf plak tedavisi uygulanır. Çene ve dişlerin şeklinde oluşan yamukluk ve şekil bozukluğunun giderilmesi alanında ortodonti tedavilerinden biri şeffaf plak tedavisidir. Bu tedavi düzenli uygulama sonunda başarılı sonuç oluşturmaktadır.

 

Çocuklar İçin Telsiz Ortodonti Tedavilerine Ne Zaman Başlanması Önerilir?

 

Telsiz ortodonti tedavileri özellikle çocukların yaşadıkları diş yapısal bozuklukları ve çene bozuklukları için erken yaşta önerilmektedir. 9 ila 12 yaş aralığı bunun için uygundur. Takılan şeffaf plaklar düzenli olarak yenilenmektedir. 2 haftalık periyotlar halinde kontrole giden hastalar her gittikleri muayene sırasında plaklarını da yenilemektedir. Böylelikle ağız içi hijyeni korunmakta ve dişlerin sağlıklı bir şekilde şekli düzeltilmektedir.

 

Telsiz Ortodonti Tedavilerinden Sonuç Almak İçin Ne Kadar Süre Takılmalıdır?

 

Telsiz ortodonti tedavilerinden sonuç almak isteyenler düzenli olarak gün içerisinde 20 saat takmalıdır. Yalnızca yemek yeme esnasında çıkartılması geri kalan zamanlarda takılı kalması dişlerin gelişimi için önemlidir. Hem çocuklar hem de yetişkinler 20 ila 22 saat takılı kalma durumuna özen göstermelidir. Böylelikle birkaç ay içerisinde iyileşme başlamaktadır.

 

Adres

Batı Mh. İpek Sk. No:3, Pendik / İSTANBUL

(0216) 491 05 81

Bizi hemen arayın

Açılış Saatleri

Pzt - Cmt: 9:00 - 19:00

Randevu almak için!

info@disevim.com