Dişevim'e hoşgeldiniz..

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

 

Diş etlerinin diğer bir adı da gingiva olmaktadır. Her dişin etrafında görülen pembe renkli dokuya diş eti adı verilmektedir. Kan damarları açısından diş etleri zengindir. Diş köklerini koruma görevi diş etlerine verilmektedir.

 

Günümüzde sıklıkla görülen diş eti çekilmesi rahatsızlığı yaygın görülen diş problemidir. Dişevim gelişmiş teşhis ve ağız ve diş hastalıkları tedavisinde uzmanlaşmış modern bir diş kliniğidir. Diş etinin çekilmesi gibi ağız ve diş sağlığı problemlerinde kaliteli hizmetler sunmaktadır.

 

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

 

Diş eti hastalığı olarak adlandırılan periodontitis bir diş problemidir. Diş eti kökü üzerinden çekilerek kök yüzeyinin açığa çıkması durumuna diş eti çekilmesi denilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte diş etinin çekilme ihtimali de artmaktadır. Genetik faktörlerin yanı sıra çevresel faktörler de genç yaşta diş çekilmelerine neden olabilmektedir.

 

Dişevim olarak sizlere diş etinin çekilmesi hastalıklarının tedavi hizmetlerini sunmaktayız. Eğer erken zamanda tedavi edilmez ise hastaların dişleri sallanmaya başlamakta ve diş kayıplarına neden olmaktadır. BU nedenle diş eti çekilmelerinin çok fazla bekletilmeden tedavi edilmesi gerekilir.

 

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Diş eti çekilmesi tedavisi Dişevim bünyesinde bulunan diş hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Buradaki tedavinin amacı dişlerin etrafındaki ceplerin iyi temizlenmesi ve çevresindeki kemiğe daha fazla zarar gelmesini önlemektir. Yapılan tedavi haricinde hastaların günlük ağız bakımlarını rutin bir şekilde uygulaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra tütün ürünlerinin kullanılmaması da çok önemlidir.

 

Diş eti çekilmeleri gelişmiş değil ise cerrahi olmayan tedaviler veya daha az invazif prosedürler ile tedavi işlemleri uygulanmaktadır. Bunun için bakteri ve tartarların diz yüzeyinden uzaklaştırılması, alet kullanımı, lazer veya ultrasonik cihazlar yardımı ile gerçekleştirilmektedir.

 

Fakat hastalarda ilerlemiş diş eti çekilmeleri durumu söz konusu ise tedavi sürecinde diş cerrahisi gerçekleştirilmesi gerekebilmektedir. Flep ameliyatı uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Diş hekimlerimiz diş etine küçük kesiler yapmaktadır. Bu sayede diş eti dokusunun bir bölümü geri kaldırılabilmektedir.

 

Diş Eti Tedavisi Ne Kadar Sürer?

 

Diş etinin çekilmesi rahatsızlığı günümüzde en sık görülen diş hastalıklarından birisidir. Bunun tedavisinin yanı sıra hastaların bazı noktalara da dikkat etmesi önerilmektedir. Özellikle ağız ve diş sağlığı için rutin bakımların yapılması çok önemli olmaktadır.

 

Dişevim olarak diş eti çekilmesi tedavi ve süreci ve diğer diş hastalıkları hizmetlerini hastalarımıza sunmaktayız. Tedavi süresi hastalığın ilerleme durumuna göre değişmektedir. Bu nedenle tedavi sürecimiz 1 ay ile 1 yıl arasında değişebilmektedir.

 

Adres

Batı Mh. İpek Sk. No:3, Pendik / İSTANBUL

(0216) 491 05 81

Bizi hemen arayın

Açılış Saatleri

Pzt - Cmt: 9:00 - 19:00

Randevu almak için!

info@disevim.com