Dişevim'e hoşgeldiniz..

Fissür Örtücü (Diş Aşısı)

Fissür Örtücü (Diş Aşısı)

 

Bazı dişlerin yüzey kısımlarında oluşan açıklığın giderilmesi ve daha pürüzsüz bir diş yapısı oluşturma adına diş aşısı işlemleri uygulanmaktadır. Bu uygulama örtücülüğü koruyan bir diş tedavisi şeklinde yapılmaktadır. Özellikle ağız içerisindeki bazı dişler için bu uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Azı dişler arasında bulunan açıklıklar çürük oluşumu için risk taşımaktadır.

 

Yapılan fissür örtücü (diş aşısı) sayesinde bu alan kapatılmaktadır. Bu tedavinin asıl amacı ise dişlerin çürük oluşumuna karşı direnç göstermesi ve bu riskin ortadan kaldırılmasıdır. Uygulanan fissür örtücü (diş aşısı) ile ağız içerisindeki çürük riski azalmaktadır. Özellikle çocuklara ya da küçük yaşta olan kişilere önerilen tedavi yöntemlerinden biridir.

 

Diş bakımına özen göstermeyen kişiler için de fissür örtücü (diş aşısı) tedavisi önerilmektedir. Bu tedavi zamanla aşınarak basınca dayalı bir düşme meydana getirmektedir. Zaman içerisinde yenilenme özelliği olmayan fakat muayene ile düzeltilen bu tedavi sayesinde dişler sağlıklı görünüm kazanmaktadır. Yalnızca 1 kere yapılan bu tedavi aşınmaların giderilmesi ile uzun yıllar boyunca kullanılmaya devam etmektedir.

 

Fissür Örtücü (Diş Aşısı) Tedavilerinin Dişe Herhangi Bir Zararı Var mıdır?

 

Diş sağlığını korumaya yardımcı olan birbirinden farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedaviler kişinin ağız yapısını bozmadan daha düzgün bir diş görünümü oluşturmaktadır. Fissür örtücü tedavisinin dişlere hiçbir zararı bulunmamaktadır.

 

Yan etkisinin olmaması özellikle çocuklar için uygun bir tedavi olduğunu göstermektedir. Dişin anatomik yapısını bozmadan daha düzgün bir örtücülük sağlayan uygulamalar arasına girmektedir. Milimetrik bir şekilde yapılan bu çalışmalarda herhangi bir yükseklik ya da rahatsız edici durum söz konusu olmaz.

 

Kimlere Fissür Örtücü (Diş Aşısı) Tedavisi Yapılmaktadır?

 

Fissür örtücü tedavileri küçük yaşta ve çocuk olan hastalara uygulanan tedavilerden biridir. Özellikle ağız içerisinde çürük oluşumun baş gösterdiği ya da çürük riskinin bulunduğu alanlarda diş aşısı uygulamaları yapılmaktadır. Ağız ve diş bakımının özenli şekilde yapılmaması sonucunda çürükler oluşmaya başlamaktadır.

 

Bu nedenle çocuklar için uygun olan bir tedavi yöntemidir. Genel olarak 5 ila 10 dakika arasında süren bu işlem herhangi bir acı ya da ağrı hissi oluşturmamaktadır.

 

Fissür Örtücü (Diş Aşısı) Yapılmadığı Takdirde Ne Olur?

 

Diş aşıcı tedavilerinin yapılmaması süt dişlerinin çürümesine ve azı dişinin çürüyerek düşmesine neden olabilmektedir. Çürümeye meyilli olan dişler için bu tedavi oldukça önemlidir. Üstelik diş yapısını koruyacak düzeyde uygulanan bu işlem sağlıklı diş gelişimi sağlar.

 

Adres

Batı Mh. İpek Sk. No:3, Pendik / İSTANBUL

(0216) 491 05 81

Bizi hemen arayın

Açılış Saatleri

Pzt - Cmt: 9:00 - 19:00

Randevu almak için!

info@disevim.com