Dişevim'e hoşgeldiniz..

Inley Ve Onley Diş Restorasyonları

Inley Ve Onley Diş Restorasyonları

 

Inley ve onley diş dolguları kuron yani kaplama arasında yapılan bir çözüm olarak bilinir. Diş dolgusu için yeterli miktarda dolgu yeri bulunmadığı takdirde ihtiyaç duyulan işlemlerden biridir. Özellikle doku eksikliği yaşanan yerlerde kaplama görevi üstlenecek yeni estetik tedavi yöntemlerinin başında ınley ve onley diş restorasyonları gelmektedir (halk arasında porselen dolgu olarak bilinmektedir).

 

Son zamanların en estetik diş görünümleri de yapılan bu ınley ve onley diş restorasyonları tedavileri ile sağlanmaktadır. Diş dokularının yenilenmesi ile kalıcı dolgu işlemleri yapılmaktadır. Dolgu ile dişler estetik görünüme kavuşmaktadır. Diş için kaplama görevi üstlenen alanlar üzerinde dolgu yapılmaktadır. Özellikle diş çürümelerinin derin olduğu noktalarda yapılan ınley ve onley diş restorasyonları çürükten arındırılmış sağlıklı bir diş yapısı oluşturmayı hedefler.

 

Inley ve onley diş uygulamaları arasındaki fark ise tamamen kapsadıkları alandır. Daha çok çiğneme alanında yapılan inley tedaviler ile tepecik oluşacak yerlerin düzeltilmesi adına yapılan onley tedaviler kişilerin ihtiyaç duydukları şekilde yapılmaktadır. Fiber malzeme kullanılarak yapılan kompozit seramik ürünlerine ınley ve onley tedaviler denilir.

 

Inley ve Onley Diş Restorasyonları Neden Yapılır?

 

Kanal tedavisi yapılan ve daha önce dolgu işlemine maruz kalmış dişlerde çürümenin tekrar başlaması ve ilerlemesi durumları için ınley ve onley diş restorasyon işlemleri yapılmaktadır. Hazırlanan bir model üzerinde ağız içi anatomisine uygun bir kontak tasarlanır.

 

Bu kontak kişilerin rahat besin çiğnemesini sağlayan ve basıncı arttıran ürünlerden oluşmaktadır. Inley ve onley diş tedavilerinde klasik dolgunun dışında daha kaliteli ve direnci yüksek malzeme kullanılmaktadır. Dolgunun yeterli olmadığı durumlarda onley ve ınley tedavilere başvurulur.

 

Inley ve Onley Diş Restorasyonları Nasıl Yapılır?

 

Inley ve onley diş tedavileri kişinin göstermiş olduğu ağız bakımına göre etki göstermektedir. Özel bir malzeme ile tasarlanan bu kontaklar ağız yapısına uygun bir anatomi üzerinden tasarlanır. Diş üzerinde yer alan tüm çürükler tedavi edilir.

 

Ardından dişin ölçüsü alınarak özel dolgu malzemesi ile kaplama yapılır. Geçici olarak yapılan bu dolgunun ardından hazırlanan özel diş onleyi takılmaktadır. Diş onleyi gerçek bir diş yapısı oluşturarak sağlıklı çiğneme olanağı sunar.

 

Inley ve Onley Diş Restorasyonları Tedavileri Sonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Inley ile onley diş restorasyonlarının tedavileri kapsamlıdır. Tedavi süreci boyunca ve tedaviden sonra ağız içi bakımına yüksek düzeyde özen gösterilmesi gerekmektedir. Diş fırçalama tekniklerinin doğru uygulanması ve ip kullanımı bu alanda en önemli noktalar olarak gösterilir. Ağız bakımı onley ve ınley dolguyu güçlendirmektedir.

 

Adres

Batı Mh. İpek Sk. No:3, Pendik / İSTANBUL

(0216) 491 05 81

Bizi hemen arayın

Açılış Saatleri

Pzt - Cmt: 9:00 - 19:00

Randevu almak için!

info@disevim.com