Dişevim'e hoşgeldiniz..

Kanal Tedavisi Hakkında Bilgiler

Kanal Tedavisi Hakkında Bilgiler

 

Kanal tedavisi dişin hasarlı özünü çıkarıp dişin dezenfekte edilmesini ve sonrasında ise dolgu ile kapatılmasıdır. Dişin en iç kısmında pulpa bulunur. Pulpanın içerisinde sinirler ve kan damarları bulunmaktadır. Diş herhangi bir darbe sonucunda zarar görüp çatladığı zaman veya çürük oluştuğu zaman bakteriler pulpanın içerisine sızar ve orada bakteri üretmeye başlar.

 

Tedavi edilmediği zaman ciddi enfeksiyonlara sebebiyet verebilmektedir. Daha sonrasında ise kemik kaybı ve diş kaybı gibi ciddi sağlık sorunları beraberinde gelebilir. Bu gibi durumlarda kanal tedavisi yapılmaktadır.

 

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Çürük ve enfeksiyonu ortadan kaldırmak için bu kanal tedavisi kullanılır. Dişin sağlığına göre bu tedavi yöntemi iki seans olarak uygulanabilir. DİŞEVİM de bir kanal tedavisi yapım aşamaları şu şekildedir;

 

- Hekimlerimiz dişin kök yapısını görebilmek için hastalarımıza bir röntgen çeker. Çektiğimiz olan bu röntgenin amacı dişte bir enfeksiyonun bulunup bulunmadığını tespit etmek içindir.

 

- Diş pulpası çok fazla hasar görmüşse hemen kanal tedavisine başlanır.

 

- Apse oluşumuna bağlı olarak şiddetli ağrılar meydana gelebilmektedir. Ağrıyı dindirmek için DİŞEVİM hekimleri lokal anestezi uygular.

 

- Kanal tedavisinde ilk olarak dişin içerisindeki pulpa oldukça titiz bir şekilde çıkarılır. Pulpa çıkarıldığı zaman DİŞEVİM hekimleri kök kanalında yapılacak olan işlemin ne kadar olacağını belirledikten sonra hastalarımıza bilgilendirmelerde bulunur.

 

- Tedavi sırasında uygun aparatlar kullanırız. Kök kanallarını yeniden şekillendirir ve temizleriz.

 

- Tedavi sırasında dişin en az iki kez röntgeni hekimlerimiz tarafından çekilir.

 

- En son seansta ise dişin geçici dolgusu ağrısız bir şekilde çıkarılır. Ardından kalıcı olarak dolgu işlemi yapılır.

 

Neden DİŞEVİM Tercih Edilmelidir?

 

Ağız ve diş sağlığınız için son derece kaliteli ve dezenfekte edilmiş ekipmanlar kullanırız. Hastalarımızın hijyeni için dezenfekte işlemine daha fazla özen göstermeye çalışıyoruz. Diş ünitelerimiz oldukça rahattır.

 

Rahat Ünitelere ve Güler yüzlü Bir Ekibe Sahibiz

 

Birçok insan diş hekimi denildiği zaman korkuya kapılır. Ancak buraya gelen müşterilerimiz rahat ünitelerimiz ile tanıştığı zaman korku ve endişeleri azalmaya başlayacaktır. Korku ve endişelerinizi azaltacak olan bir şey de güler yüzlü ekibimizdir.

 

Güler yüzlü ekibimiz sadece hastalarımızın korku ve heyecanını yenmesini değil onlara oldukça güçlü bir güven vermeyi de sağlar. Kanal tedavimiz ve DİŞEVİM hakkında yer alan bilgilerimiz bu şekildedir.

 

Adres

Batı Mh. İpek Sk. No:3, Pendik / İSTANBUL

(0216) 491 05 81

Bizi hemen arayın

Açılış Saatleri

Pzt - Cmt: 9:00 - 19:00

Randevu almak için!

info@disevim.com