Dişevim'e hoşgeldiniz..

Mini Dental İmplantlar

Mini Dental İmplantlar

 

Diş eksikliğinin giderilmesi adına geliştirilen tedavilerden biri mini dental implant tedavisidir. Bu tedavi planı içerisinde daha küçük ölçekli implantlar hazırlanmaktadır. Çene kemiği içerisinde bazı diş kökleri erime göstermektedir. Kök olmadığı durumlarda diş herhangi bir tutunma noktası elde edemez. Bu nedenle mini dental implantlar yapılmaktadır. Kök ilavesi yapılan bu implant tedavilerinde yerine yeni diş takılmaktadır.

 

Böylelikle çok daha güçlü ve sağlıklı bir diş görünümü elde edilmektedir. Yapılan mini dental implantlar kullanım süresi en uzun uygulamalardan biridir. Titanyum malzemeden tasarlanan mini dental implantlar özellikle alt ve ön dişlere uygulanmaktadır. Bu noktalarda çene kemiği erimesi ve diş kaybı yaşayan hastalar için yeni bir diş takılmaktadır.

 

Vida tasarımı titanyum malzeme ile hazırlanarak çene kemiğine tam uyum sağlamaktadır. Mini implant tedavileri oldukça hızlı süren ve kısa sürede tamamlanan uygulamalardan biridir. Bu sayede hastalar günlük aktivitelerine kaldıkları yerden devam etmektedir. Fraklı tiplerde hazırlanan mini dental implantlar ağız içerisinde eksiklik yaşanan yerlere özel olarak uygulanmaktadır.

 

Mini Dental İmplantların Normal İmplant İle Arasındaki Fark Nedir?

 

Mini dental implantlar kullanılabilirliği en yüksek malzemelerden üretilerek yeni bir diş kökü oluşturmayı hedeflemektedir. Bu dişlerin çapları normal bir implanta göre çok daha küçüktür. Özellikle dar alanlarda tercih edilen implant çeşitlerinden biridir. Neredeyse yarı boyutlarında tasarlanan mini dental implantlar küçük dişler için yapılmaktadır.

 

Mini dental implant uygulamalarında diş etlerinde çok fazla kesik açılmasına da gerek duyulmamaktadır. Normal implanta göre tedavi süresi hem kısa hem de hızlı ilerlemektedir. Bu şekilde hastalar kısa sürede iyileşme göstermektedir.

 

Mini Dental İmplant Tedavileri Hangi Alanlarda ve Durumlarda Tercih Edilir?

 

Mini dental implant tedavileri oldukça kapsamlı ve ihtiyaç duyulan uygulamalardan biri olarak bilinmektedir. Özellikle küçük ölçekli diş kayıplarında tercih edilerek çene kemiğine yeni bir kök uygulaması yapılmaktadır. Çene kemiğinde yaşanan kemik erimesi ve kemik greft operasyonu gerektiren durumlarda mini dental implant tedavisi tercih edilmektedir.

 

Özellikle küçük ve dar alanlar için de en çok tercih edilen implant çeşitlerinden biridir. İleri yaşlarda olan kişilerin iyileşme sürecini daha kısa tutması ile olgun yaşa sahip olan kişiler için de önerilen tedavilerden biridir.

 

Mini Dental İmplant Tedavisi Sonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Mini dental implant tedavileri sonunda birkaç gün tüketilen besinlerin sertliğine dikkat edilmelidir. Çok sıcak ya da soğuk içeceklerden uzak durulmalıdır. Dişlerin ve özellikle bu noktanın bakımına özen gösterilmelidir.

 

Adres

Batı Mh. İpek Sk. No:3, Pendik / İSTANBUL

(0216) 491 05 81

Bizi hemen arayın

Açılış Saatleri

Pzt - Cmt: 9:00 - 19:00

Randevu almak için!

info@disevim.com