Dişevim'e hoşgeldiniz..

BLEACHİNG DİŞ BEYAZLATMA

BLEACHİNG DİŞ BEYAZLATMA

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, dişlerin üzerindeki lekelerin renkleşmelerin uzaklaştırılarak renginin açılması işlemidir. Dişlerin görünümü iyileştirilir, diğer tekniklerden daha ucuz ve daha az rahatsız edicidir. Her gün dişler üzerinde ince bir tabaka oluşur ve bu da lekelerin toplanmasına neden olur. Mine de por adı verilen ve lekelerin tutunmasına neden olan küçük delikli yapıdadır. Parlak rengi korumak için periyodik aralıklar ile beyazlatma işlemi tekrar edilmelidir.
Ne Zaman Uygulanır ?
Yaş, sigara, çay ve kahve dişlerin sararması ya da lekelenmesinden en yaygın nedenleridir. Bunlar diş yüzeyini lekelendirebilirler. Ayrıca dişin içinde lekelere neden olan intrinsik lekeler olarak adlandırlan nedenler de vardır. Çocukluk döneminde diş gelişimi devam ederken flüorun gereğinden fazla yüklenmesi ile oluşan lekeler, hamileliğin ikinci yarısında ya da sekiz yaşın altındaki diş gelişimi devam eden çocuklara verilen tetrasiklin tipi antibiyotikler intrinsik lekelere örnektir. Bu tip lekelenmelerde diş beyazlatma uygulanarak dişlerin oluşup diş yüzeyinde bulunan lekelenmelerde etkilidir.

Prepasyon (Hazırlık)

Diş beyazlatma işlemi kuron veya veneerlerde ve dişeti çekilmesinden ötürü açığa çıkmış kök yüzeylerinde rengin açılmasına neden olmaz çünkü bu yüzeylerde mine tabakası yoktur. Diş beyazlatma, evde ya da ofiste yapılabilir. Tedavi önce ve sonrası fotoğraflar ile diş hekiminiz tedavinin gidişatını izler ve sizin de görmenize sağlar. Her biri 60 dakikalık bir ya da iki randevu ile diş beyazlatma işleminden sonuç almak mümkündür. Diş taşı temizliğiniz muayeneden sonra yapılır ve beyazlatma işlemine geçilir.

Nasıl Uygulanır?

Ofiste yapılan beyazlatma genellikle 30-60 dakika sürmektedir ve en fazla iki randevu ile tedavi tamamlanmaktadır Randevu sayısı renklenme tipine ve istenen beyazlık derecesine göre değişmektedir. İstenilen beyazlığı elde etmek için gerekirse ev tipi beyazlatma ilede takviye edilir.
Dişetlerini beyazlatma ajanında korumak için özel bir jel uygulanır.
Ofis beyazlatmalarında yaygın olarak kullanılan hidrojen peroksit içerikli beyazlatma ajanı dış yüzeylerine uygulanır.
Beyazlatma ajanını aktive edecek iki tip yöntem vardır. İlki led ışın kaynağının 15-20 dakika boyunca aktivasyon için kullanıldığı tiptir.
Diğer metot daha etkili olan ve her dişe 30 saniye uygulanan Nd:YAG laserin uygulandığı tiptir.
Aktivasyon tamamlandıktan sonra beyazlatma ajanı gazlı bez yardımı ile dişler üzerinden temizlenir.
Bu prosedür bir randevuda en fazla üç kez olmak üzere tekrarlanır.
En sonunda beyazlatma ajanı ile koruyucu jel temizlenir.

Adres

Batı Mh. İpek Sk. No:3, Pendik / İSTANBUL

(0216) 491 05 81

Bizi hemen arayın

Açılış Saatleri

Pzt - Cmt: 9:00 - 19:00

Randevu almak için!

info@disevim.com