Dişevim'e hoşgeldiniz..

Takıp Çıkartmalı Damaklık (Apareyler)

Takıp Çıkartmalı Damaklık (Apareyler?

 

Takıp çıkartılan damaklıklar kullanımı kolay ve rahat olan ürünlerdir. Bu ürünlere aparey adı verilemektedir. Çene içerisinde darlık oluşumunun engellenmesi ve diş sıkma problemlerini ortadan kaldırma adına takıp çıkartmalı damaklık (apareyler) hazırlanmaktadır. Kişiye özel tasarlanan takıp çıkartmalı damaklık (apareyler) ile dişlerin şekli estetik formda korunmaktadır.

 

Apareyler kullanımı ve temizlenmesi de kolay olan ürünlerdir. Kişiler çıkarttıktan sonra yıkayarak hijyenik bir şekilde kutusuna koymakta ve daha sonra istediği zaman tekrar takabilmektedir. Bozuk diş yapısını düzeltme ve tedavi etme alanlarında takıp çıkartmalı damaklık (apareyler) kullanımı yaygındır. Küçük yaştaki çocuklar için önerilen bu tedavi ile çene bozulmaları ve şekil bozukluğu olan diş görünümü de zaman içerisinde ortadan kalkmaktadır.

 

Sabit formda tasarlananların yanı sıra çıkarılıp takılabilen özelliklere sahip bu ürünler son dönemin en kaliteli malzemelerinden üretilmektedir. Böylelikle uzun kullanım olanakları bulunmaktadır. Çenenin şeklini koruyan ve çene çıkıklığını önleyen, nefes alıp vermeyi rahat hale getiren yöntemlerden biridir.

 

Takıp Çıkartmalı Damaklıklar Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Takıp çıkartılan damaklık çeşitleri kişinin kendi ağız yapısının ölçülerine uygun şekilde tasarlanır. Özellikle damağında darlık problemi yaşayan kişilerin en sık tercih ettikleri uygulamalardan biridir. Çene kaymasının başladığı durumlarda bu damaklıklara ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Dişlerin darlaşmasını önleme adına tasarlanan damaklıklar kişilerin istedikleri zaman takıp istedikleri zaman çıkartacakları formda tasarlanmaktadır. Bu sayede yüz hatları daha dengeli şekle gelmektedir. Dişlerin üst üste binmesini önleyen en sağlıklı tedavi yöntemlerinin de başında gelmektedir.

 

Takıp Çıkartmalı Damaklık Çeşitlerinde Yaş Aralığı Ne Zaman Başlar?

 

Damaklık çeşitlerinde kullanımı pratik olan ürünlerden biri takıp çıkartmalı damaklıklardır. 9 ila 12 yaş aralığında diş ve çene yapısında bozukluk oluşan kişilerin damaklık kullanmaları önerilmektedir. Bu damaklıklar dişlerin sıralı durmasına yardımcı olur ve çene şekli bozukluğunun da önüne geçer.

 

Diş çarpıklığını önleme ve üst üste diş binmesi durumlarında tedavi oluşturan ürünlerden biridir. Küçük yaşta başlanan bu damaklık kullanımı zamanla problemin ilerlemesini de engeller. Çocuklar için özel olarak tasarlanan bu damaklık çeşitleri küçük yaştan itibaren kullanılması önerilen ürünlerdir.

 

Takıp Çıkartmalı Damaklık Kullanımının Faydaları ve Avantajları Nedir?

 

Takıp çıkartmalı damaklık kullanımının faydalarından biri diş yapısının sağlıklı bir pozisyona gelmesidir. Dişlerin üst üste binmesi durumlarını engelleme ya da önüne geçme, çene yapısında bozukluk oluşumları ve diş kaymaları için tedavi görevi üstlenen uygulamalardan biridir. Kliniğimiz içerisinde yer alan bu takıp çıkartmalı damaklık tedavileri ile sağlıklı bir diş görünümü oluşturulur.

 

Adres

Batı Mh. İpek Sk. No:3, Pendik / İSTANBUL

(0216) 491 05 81

Bizi hemen arayın

Açılış Saatleri

Pzt - Cmt: 9:00 - 19:00

Randevu almak için!

info@disevim.com